Tüp Bebek Tedavisi Kaç Gün Sürer ?


Tüp Bebek Tedavisi Kaç Gün Sürer? Üreme tedavisinde en fazla tercih edilen yöntemler arasında yer alan tüp bebek tedavisi, sağlıklı bir ilişki yaşayan ve hiçbir doğum kontrol hapı kullanmadığı halde bebek sahibi olamayan çiftlere umut ışığı olmuştur. Normal yöntemlerle bebek sahibi olamayan çiftler, tüp bebek başarı oranlarında artış gözlemlenmesiyle birlikte, ek tedavi yöntemi için başvurmaktadırlar. Tüp bebek süreci hakkında yeterli bilgiye sahip olmak isteyen çiftlerin en fazla merak ettiği konulardan biriside, tüp bebek tedavisi kaç gün sürer? Sorusunun cevabı olmaktadır.

Tedavi aşamalarındaki toplam sürenin ve sürecin nasıl işlediği, özellikle bir işyerine bağlı olarak düzenli bir şekilde çalışanlar için önem arz etmektedir. Tüp bebek tedavisi kaç gün sürer? Sorusuna, aşamalar halinde cevap vermek, daha uygun olacaktır.

Tüp Bebek Tedavisi Kaç Gün Sürer?

Tüp bebek tedavisi ne kaç gün sürer? Sorusuna cevap vermeden önce, öncelikle kısırlık durumunun tedavi süresine etki ettiğini söylemek daha doğru olacaktır. Bunun dışında baktığımızda ise tüp bebek tedavi süresinin, yaklaşık olarak 1 ay içerisinde tamamlandığını söylemek mümkündür.

Tedavi sürecini belirleyen etkenlerden biriside, tedavi için tercih edilen yöntemdir.

Tüp bebek tedavi yöntemleri, ikiye ayrılmaktadır. Bu yöntemler ise, şunlardır.

IVF Klasik tüp bebek uygulaması ve ICSI Mikroenjeksiyon yöntemleridir.

Mikroenjeksiyon yöntemi, klasik yönteme göre daha fazla tercih edilmektedir. Bunun en önemli nedeni, sperm sayısı yetersiz olan erkekler için çok önemli bir gelişme olmasından kaynaklanmaktadır. Başarı oranlarına baktığımızda ise, iki yönteminde başarılı olduğunu söyleyebiliriz.

Kullanılacak yönteme, hastanın kısırlık nedenleri tespit edilerek tüp bebek uzmanı karar vermektedir. Erkeğin tedavi için ilk muayene ve sonrasında döllenme sürecinde, iki defa tüp bebek merkezine gitmeleri yeterlidir. Anne adayı ise bu süreçte, devamlı hastaneye gelip gitmelidir. Günübirlik tedavisi yapılan anne adayı, aynı gün içerisinde yeniden evine gönderilmekte olup, hastanede yatmasına gerek bulunmamaktadır.

Tedavide hastalar doktorun istediği gün ve saatte randevularına gitmeli, yine verilen ilaçları zamanında ve düzenli bir şekilde kullanmalıdırlar. Doktorun size vereceği tavsiyelere uymak, tüp bebek başarı oranını artıran önemli bir etkendir. Bu nedenle, sürecin her aşaması önem taşımakta olup, titizlikle yerine getirilmesi gereken kurallardan oluşur.

Tüp bebek tedavisi ne kadar sürer? Sorusuna verdiğimiz cevaplar, detaylı uzman araştırması yapılarak elde edilmiş verilerdir ve sitemizin ziyaretçilerine ön bilgi niteliği taşımaktadır. Daha detaylı bilgiyi, bir tüp bebek uzmanına danışarak alabilirsiniz.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

389
125 shares, 389 points

Sizin Tepkiniz Nedir?

O Da Ne O Da Ne
130
O Da Ne
Korkunç Korkunç
117
Korkunç
Aman Tanrım Aman Tanrım
104
Aman Tanrım
Aşık Oldum Aşık Oldum
91
Aşık Oldum
Beğendim Beğendim
78
Beğendim
Çok Komik Çok Komik
65
Çok Komik
Şaşırdım Şaşırdım
52
Şaşırdım
Beğenmedim Beğenmedim
39
Beğenmedim
Üzüldüm Üzüldüm
26
Üzüldüm
Kızdım Kızdım
13
Kızdım

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Yorumlar

Bir Format Seç
Kişilik Testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmak isteyen bir dizi soru
Test
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oy kullanmak
Makale
Gömülü ve Görseli Biçimli Metin
Açılır Liste
Kendi öğeni gönder ve en iyi gönderim için oy ver
Oylanabilir Liste
En iyi listeye karar vermek için oy kullan