Uygun Fiyata Kiralık Ev Nasıl Bulabilirim ?


Merak edilen konulardan biri de uygun fiyata kiralık ev nasıl bulabilirim konusudur. Dilerseniz kiracılar tarafından çokça merak edilen bu konu hakkında sizlere bilgiler sunalım. Uygun kiralık ev bulabilmenin birçok yolu bulunmaktadır.

Uygun Fiyata Kiralık Ev Nasıl Bulabilirim?

Uygun Fiyata Kiralık Ev Bulabilmek İçin Şu Yöntemlere Başvurulabilir.

Online Kiralık Ev Arama Siteleri

İnternet dünyasında bulunan onlinne kiralık ev arama siteleri sayesinde uygun fiyatlardan kiralık ev bulunabilmektedir. Oldukça zengin bir kataloğa sahip olan online kiralık ev arama siteleri sayesinde ayrıca kiralık gecekondu, kiralık müstakil ev gibi farklı türden kiralık evlere de kolayca ulaşılabilmektedir.

Online Emlak Siteleri

Uygun fiyata kolayca kiralık ev bulabileceğiniz harika yerlerden biri de online emlak siteleridir. Bu kaliteli siteler üzerinden dilediğiniz şehirlerde çok uygun fiyatlardan eşyalı veya eşyasız kiralık evlere ulaşabilmektesiniz.

Gazete Kiralık Ev İlanları

Uygun fiyata kiralık ev bulabileceğiniz yöntemlerden biri de gazetelerde bulunan kiralık ev ilan kataloglarıdır. Diğer yöntemlere oranla daha az kiralık evler bulabileceğiniz bu yöntem sayesinde özellikle oturduğunuz kentteki uygun kiralık evlere ulaşabilmektesiniz.

Uygun Fiyata Kiralık Ev Bulduğunuzda Dikkat Etmeniz Gerekenler Nelerdir?

Ekonomik bütçenize hitap eden kiralık evi bulduğunuzda dikkat etmeniz gerekenler hakkında bilgiler sunalım. Bu aşama dikkat etmeniz gerekenler ise şunlardır;

Bulduğunuz Kiralık Eve Hemen Kaparo Göndermeyin

Bu noktada çok dikkatli hareket etmenizi tavsiye etmekteyiz. Özellikle de internet üzerinden ekonomik bütçenize hitap eden kiralık ev bulduğunuzda karşı tarafla bire bir görüşme sağlamadan ve ilgili kiralık evi bizzat görmeden kesinlikle karşı tarafa kaparo göndermeyin. Aksi durumda dolandırılabilir ve elinizdeki parayı da kaybedebilmektesiniz.

Bulduğunuz Kiralık Evin Gerçek Sahibi İle Görüşün

Bulduğunuz kiralık evin gerçek sahibi ile görüşmeye özen göstermenizi önermekteyiz. Kesinlikle aracı şahıslar veya aracı kurumlar ile evin kira bedeli ve diğer ayrıntılar hakkında görüşme sağlamayın, kiralamayı düşündüğünüz evin gerçek sahibi ile iletişime geçerek gerekli adımları atmanız gerekmektedir. Aksi durumda başkalarına farkında olmadan en ücretler ödeyebilir ve hatta kendilerini ilgili evin sahibiymiş gösterenler tarafından dolandırılabilirsiniz.

Bulduğunuz Kiralık Evin Resimlerini İsteyin

Bu konuda da kesinlikle çekingenlik göstermemenizi tavsiye etmekteyiz. Bulduğunuz kiralık evin fiyatı ne kadar düşük olursa olsun, resminin bulunmaması sizlere bazı dezavantajlar sunabilmektedir. Bu bakımdan fiyatını beğendiğiniz kiralık evin resmi bulunmuyorsa, öncelikle karşı taraftan evin iç ve dış resimlerini göndermesini talep etmeniz gerekmektedir.

Bulduğunuz Kiralık Evin Giderleri, Borçları Olup Olmadığına Dikkat Edin

Uygun fiyata bulduğunuz kiralık evin ne gibi masrafları bulunduğu ve özellikle elektrik, su veya doğalgaz borcunun bulunup bulunmadığına dikkat etmenizi tavsiye etmekteyiz. Nitekim nadiren de olsa uygun fiyata sunulan kiralık evlerde özellikle elektrik ve su borcu bulunabilmekte ve bu duruma dikkat edilmediğinde evi kiralayan yeni kiracının bu borçları ödemek zorunda kalabildiği söz konusu olabilmektedir.

Bulduğunuz Kiralık Evin Konumuna da Dikkat Edin

Uygun fiyata bulduğunuz kiralık eve geçmeden önce ilgili evin konumu hakkında da bilgiler talep etmenizi önermekteyiz. Nitekim, uygun fiyata bulabildiğiniz kiralık evin kötü bir bölgede yani suç oranı yüksek olan bölgede yer alması sizlere dezavantajlar sunabilmektedir.

Bu bakımdan uygun fiyata kiraladığınız evinizde rahat ve huzurlu bir yaşam geçirmeniz açısından bu önemli ayrıntıya da dikkat etmenizi tavsiye etmekteyiz.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

Sizin Tepkiniz Nedir?

O Da Ne O Da Ne
333
O Da Ne
Korkunç Korkunç
266
Korkunç
Aman Tanrım Aman Tanrım
200
Aman Tanrım
Aşık Oldum Aşık Oldum
133
Aşık Oldum
Beğendim Beğendim
66
Beğendim
Çok Komik Çok Komik
666
Çok Komik
Şaşırdım Şaşırdım
600
Şaşırdım
Beğenmedim Beğenmedim
533
Beğenmedim
Üzüldüm Üzüldüm
466
Üzüldüm
Kızdım Kızdım
400
Kızdım
admin

İmparator

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Çoktan Seçmeli Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item