Windows Mu? Linux mü?


Windows mu daha iyi , linux mu daha iyi ? bu makale de bu konuyu tartışarak sizlere bilgi vereceğiz. Geçtiğimiz günlerde Linux kullanmak isteyenler için birçok öneri yapmıştık. Şimdi ise sizin için en iyi işletim sisteminin Windows mu yoksa Linux mü olduğunu bulacağız.


Windows Mu? Linux mü? Sizce Hangisi?

Alttaki karşılaştırmalardan hangisi size göre daha uygunsa indirip kullanabilir ya da yüklü olanı kullanmaya devam edebilirsiniz. İsterseniz başlayalım.

Hangisi Daha Hızlı

Hız konusunda Windows ve Linux arasındaki fark aslında Android ve iOS gibidir.

Windows açıldıktan sonra yaptığı ön yüklemenin bitişine kadar birçok kasma yaşayabilir. Linux ise çok daha hızlı bir önyükleme yapar ve daha hızlı bir kullanım sağlar.

Fakat eğer sizin için 5-10 dakika beklemek sorun değilse Windows’u kullanmaya devam edebilirsiniz. Tabi ki diğer yanlarından alttaki karşılaştırmalara da bakmayı unutmayınız.

Bu konuda Linux daha iyi.

Hangisi Ofis İşlerinde Daha İyi

Ofis işleri için her iki işletim sistemi de kullanılabilir ancak eğer sizin ansızın kasmalara tahammül etmek istemiyor, ve bir bilgisayarı sadece ofis, internet için kullanacaksanız bu konuda Linux size yardım edebilir. Fakat iyi kullanılmış, bir Windows ilerde bunu rahatça yapabilirsiniz.

Bu konuda Linux ve Windows berabere.

Hangisinin Uygulamaları Daha İyi

Uygulama olarak her zaman Windows önerilir. Windows’taki inanılmaz uygulama desteği ile istediğinizi sadece internette aratıp bulabilirsiniz.

Linux’de bu daha zordur. Tabi ki bu konu inanılmaz yerlere kadar uzanabilir, birçok Linux dağıtımında bulunan farklı depolar ile birçok farklı uygulama kurabilirsiniz ancak;

Bu konuda Windows daha iyi.

Hangisi Oyunda Daha İyi

Oyun konusunda her ne olursa olsun Windows Linux’dan çok daha fazla iyidir. Eğer siz ofis işlerinizde vs. kullanacaksanız Linux içinde her ne kadar Windows kadar olmasa da yapılan birçok oyunu oynayabilir, eğer bilgisayarınızda genelde oyun oynamak için istiyorsanız Windows bu konuda size çok daha fazla yardım edecektir.

Bu konuda Windows açık ara daha iyi.

İnternette bulunan bir çok kaynakta Linux’de de Windows uygulamalarını/oyunlarını çalıştırabileceği yazmış. Bunu bende söyleyebilirim ancak, Linux’de bir uygulama çalıştırmak eski bir telefonda atari emülatörü kullanmaktan farksız.

Birçok program, birçok ayar ve bir çok kodlamayla oyunlar kurabilirsiniz. Ancak mecbur kalmadıkça oyun için Windows’u bırakmayın.

Hangisi İnternet İşlerinde Daha İyi

İnternet işleriniz için aslında iki işletim sistemide her ne kadar işe yarasada Linux’deki hız ve optimizasyon size internet işlerinizde çok daha fazla yardım edecektir.

Tabi internet işlerinizde sadece internette gezinmek yoksa Windows’da bulunan ve desteklenen birçok tarayıcıdan birini indirebilir, rahatça Linux’teki performansı yakalayabilirsiniz.

Bu konuda Windows ve Linux eşit.

Kısacası Windows, evinizde ve gününüzün genelini bilgisayar başında geçirecekseniz sizlere Linux’den çok daha iyi bir deneyim sunacaktır.

Fakat Linux‘de sizlere işyerinizdeki bilgisayarınızda, sadece işiniz için kullanacaksanız sizlere Windows’dan daha iyi bir deneyim sunar. Benim tavsiyem, her zaman Windows’tur.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

0
1 share

Sizin Tepkiniz Nedir?

O Da Ne O Da Ne
333
O Da Ne
Korkunç Korkunç
266
Korkunç
Aman Tanrım Aman Tanrım
200
Aman Tanrım
Aşık Oldum Aşık Oldum
133
Aşık Oldum
Beğendim Beğendim
66
Beğendim
Çok Komik Çok Komik
666
Çok Komik
Şaşırdım Şaşırdım
600
Şaşırdım
Beğenmedim Beğenmedim
533
Beğenmedim
Üzüldüm Üzüldüm
466
Üzüldüm
Kızdım Kızdım
400
Kızdım
admin

İmparator

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seç
Kişisel Test
Kişisel bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Çoktan Seçmeli Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar verme ya da görüş belirleme/oy verme
Hikaye/Olay
Gömülü ve Görsellerle Biçimlendirilmiş Metin
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Oylanabilir Liste
Upvote or downvote to decide the best list item