Yaşınıza Göre Hangi Diyet Size Daha Uygun?


Çoğu insanın inandığı en büyük yalan “mükemmel diyet” denilen şeyin aslında var olduğudur. Hiçbir insan vücudu birbiriyle aynı değildir ve bir kişinin yaptığı diyet bir başka kişi için uygun olmayabilir. Bununla birlikte yaşınıza bağlı olarak kaçınmanız gereken ve sağlıklı kalmak için yemeniz gereken bazı yiyeceklerde vardır.

20’li yaşların altında

Bu aşamada vücut büyüyor ve gelişiyor, bu yüzden çok fazla besine ihtiyacınız var. Bu zamanlarda genellikle abur cuburdan oluşan bir beslenme yolu izlerler ve bu oldukça yanlıştır.

Bu yaş grubundaysanız her gün kahvaltı etmeyi alışkanlık haline getirin. Sevdiğiniz abur cuburları bırakmak zorunda değilsiniz. Ama miktarını azaltmayı düşünebilirsiniz. Diyetinizi kalsiyum, protein ve demir açısından zengin yiyecekleri ekleyin.

20’li yaşlar

20’li yaşlarda abur cuburları sağlıklı hale getirmenin zamanı geldi. Patlamış mısır veya tatlı patatesler, çikolatalar tüketebilirsiniz. Bunun yanında diyetinize yapraklı yeşillikler, ekmek, makarna, ceviz, somon ve omega 3 yağları bakımından zengin yiyecekleri ekleyin.

30’lu yaşlar

Bu yaşta meydana gelen bedensel değişiklikleri desteklemek için kas inşa eden ve diyetinizde kemikleri güçlendiren yiyecekleri ekleyin. Yumurta, tohum, fındık, tavuk, kinoa gibi protein açısından zengin besinler iyi olacaktır.

40’lı yaşlar

Kan şekeri seviyenizi düzenlemek ve metabolizmanızı hızlandırmak için bu aşamada diyetinize lif eklediğinizden emin olun. Brokoli, kepekli tahıllar gibi ürünler bunu size kolayca verecektir.

50’li yaşlar

Yaşınız ilerledikçe metabolizmanız yavaşlar. Bu yüzden vücudumuzun kolayca sindirebileceği gıda maddelerini tüketmeniz önerilir. Bu yaşlarda bal, avokado, brokoli, yaban mersini, fındık ve ıspanak yiyebilirsiniz.

60’lı yaşlar ve üstünde

Bu yaşlara geldiyseniz her gün sebze, meyve ve demir açısından zengin ürünler tüketin. Soya fasulyesi ve yeşillikler formda kalmanıza yardımcı olacaktır.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

397
133 shares, 397 points

Sizin Tepkiniz Nedir?

O Da Ne O Da Ne
39
O Da Ne
Korkunç Korkunç
26
Korkunç
Aman Tanrım Aman Tanrım
13
Aman Tanrım
Aşık Oldum Aşık Oldum
130
Aşık Oldum
Beğendim Beğendim
117
Beğendim
Çok Komik Çok Komik
104
Çok Komik
Şaşırdım Şaşırdım
91
Şaşırdım
Beğenmedim Beğenmedim
78
Beğenmedim
Üzüldüm Üzüldüm
65
Üzüldüm
Kızdım Kızdım
52
Kızdım

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Yorumlar

Bir Format Seç
Kişilik Testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmak isteyen bir dizi soru
Test
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oy kullanmak
Makale
Gömülü ve Görseli Biçimli Metin
Açılır Liste
Kendi öğeni gönder ve en iyi gönderim için oy ver
Oylanabilir Liste
En iyi listeye karar vermek için oy kullan